YELİZ PULAT

YELİZ PULAT

Yeliz Pulat Tiyatro sahnesi ile Türk Tiyatrosu’nun üstatlarından ve Şan Tiyatrosu’nun kurucusu Avni Dilligil’in öğrencilerinden olan babası Ahmet Hikmet Pulat sayesinde tanıştı.

Türkiye’ye Simbad adıyla illüzyon sanatını sevdiren babası Ahmet Hikmet Pulat’ın turnelerine katılan Yeliz Pulat’ın çocukluğu bu sayede sahnelerde geçti.

Başarılı sunucu daha sonra 16 yaşında Ankara’nın en eski tiyatrosu olan Çan tiyatrosunda çeşitli çocuk oyunlarında oynamaya başladı.
Profesyonel televizyon kariyerine Kanal 6’da başlayan Yeliz Pulat, TGRT ve Show TV’de başarılı programlara imza attı.
2003 yılında hazırladığı Keşif programı, Kültür Bakanlığı tarafından yılın en iyi belgeseli seçilirken Yeliz Pulat da yılın en iyi belgesel yapımcısı ve sunucusu seçildi.

Son olarak 2008 yılında Kanal 24’e kendi markası olan Barkot programı ile transfer olan Yeliz Pulat, program yapımcılığı ve sunuculuğunun yanı sıra Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde tiyatro eğitimi alarak mesleğini daha profesyonel bir seviyeye taşıdı.

Yeliz Pulat İstanbul Ortaköy Afife Jale Sahnesi’nde, sahnelenen ‘Alo!Komşumuzu Öldürdük’ oyunu ile yeniden tiyatro sahnelerine döndü.

Share This

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.